Контекстна реклама або пошукове просування

ПРО РЕКЛАМУ В ІНТЕРНЕТІ

 Реклами не було б там, де в ній немає потреби. Попит народжує пропозицію. Такого простого, швидкого і зрозумілого пояснення необхідності інтернет-реклами здається досить для того щоб закрити тему. Але наші аналітики знайшли камінь спотикання у цьому питанні, а копірайтери детально все описали, і вийшло те, що вийшло :)
 З самою необхідністю реклами і SEO як в засобі просування в інтернеті більшість інтернет-маркетологів і власників сайтів згодні, а от однозначності у пріоритеті немає. Одні фахівці стверджують, що без контекстної реклами у наш час неможливо будувати бізнес в інтернеті. Інші впевнені, що контекст - марна трата грошей без гарантії результату. З життєвого досвіду ясно одне - марна трата грошей має місце бути всюди, де немає чіткого уявлення мети і кінцевого результату. І це стосується не тільки рекламних послуг. Отже, в даній статті ми влаштуємо невеличкий battle між контекстом і пошуковим просуванням. Нехай просунеться найсильніший.

КОНТЕКСТНА РЕКЛАМА

 Почнемо з контекстної реклами, так як багатьом цей інструмент відомий, частково зрозумілий і деякі на ньому вже непогано заробили. Заробили? Але хто? Давайте подивимося, хто може заробляти в мережі на контексті:

Google, Яндекс - звичайно, на першому місці ВОНИ, самі майданчики, які створили рекламні інструменти для користувачів, щоб ВСІ могли рекламувати ВСЕ, а вони на цьому заробляти. Коли говорять про заробіток за допомогою контексту, то найчастіше мають на увазі самих рекламодавців. При цьому всім зрозуміло, що Google і Яндекс зберігають за собою перше місце вигодонабувачів від контекстної реклами. Але до цього немає нікому діла, бо Google і Яндекс залишаються за полем нашого зору, недосяжні простим користувачам як пастуху у степу горизонт.

Власники бізнесу - заробляють не на самій рекламі, як Google і Яндекс, а на тому, що рекламують. Для молодих інтернет-магазинів просування контекстом - це єдиний метод організувати і розвинути бізнес. З іншого боку ніхто не гарантує, що контекст приведе саме цільових покупців, а не роззяв або ботів, які з'їдять весь рекламний бюджет. Ось щоб ваш рекламний бюджет не згорів даремно, в інтернеті пропонуються послуги, які допомагають правильно налаштовувати і економно використовувати гроші на контекст. Надавачі цих послуг займають третю і останню позицію у рейтингу за рівнем заробітку на контексті.

Викладачі курсів, рекламні агентства - фахівці, які добре розбираються в інтернет-технологіях і допомагають за певну винагороду якісно організувати рекламну компанію і, можливо, навіть заощадити значну суму бюджету на рекламу. Деякі рекламодавці віддають таким компаніям на аутсорс функції інтернет-маркетингу, якщо відчувають від співпраці якісні результати. На окрему увагу заслуговують викладачі курсів, тренінгів, семінарів, які не безкоштовно діляться якимись секретами реклами у мережі. Створюють навколо себе ореол гуру інтернет-маркетингу, буцімто Google і Яндекс особисто з ними діляться певними секретами просування контекстом. Насправді ні. Всі рекомендації по рекламному просуванню контекстом і пошукового просування (SEO) відкриті у вільному доступі самими ж пошуковими компаніями без зайвої секретності. Про відсутність секретів і чарівних засобів взаємодії сайтів з пошуковими системами згадують у своїх рекомендаціях і самі Google з Яндексом. Інформація доступна у вільному доступі в інструментах для веб-майстрів. Вся справа у часі і бажанні.

 Основна перевага контекстної реклами в тому, що за відносно невелику вартість перед вами відкриваються широкі можливості. Хто був ніким, той стане всім! Але цієї ж можливістю користуються і інші. Виходить, що ця технологія не є унікальною. А раз вона не унікальна, то автоматично означає, що вона ризикована. Ваш товар з вашою рекламою можуть скопіювати, рекламне місце можуть перебити грошима конкуренти. Зрештою, рано чи пізно у вас на рахунку закінчаться гроші і автоматично закінчаться покази і потік відвідувачів. Нічого не поробиш - це вся суть контексту.

Скільки коштує контекстна реклама?

 Реклама коштує дорого. Знаємо, що зараз скажуть оптимісти з категорії 3, які заробляють на рекламному посередництві. Контекстна реклама коштує не дорого, просто потрібно вміти її налаштувати. Налаштування рекламної компанії, звичайно, дає певну економію, але повірте, це економія не в рази, а скажімо 20-30%. За родом своєї діяльності ми налаштовували не одну рекламну компанію різним замовникам, і ми не ставили собі за мету знищити клієнта на рекламі. Але реальність така, що не ви особисто визначаєте ціну на рекламу, а компанії Google і Яндекс. І якщо ви хочете просуватися у висококонкурентній темі по високочастотному запиту, у висококонкурентному регіоні, то економити не вийде. Вам цього не дадуть робити ваші конкуренти. Нижче розміщений скріншот рекламної компанії одного з наших клієнтів, що просуває послуги з 1С в Харкові. Вартість за кліки коливається від 2 до 15 грн.

ПОШУКОВЕ ПРОСУВАННЯ

Google і Яндекс не ваші друзі

 Ми відкриємо вам очі на жахливу правду. Google, Яндекс - це не ваші друзі. Вони грають проти вас у своїх корисливих інтересах. Ви помітили як часто пошукові системи змінюють пошукові алгоритми, як перестають працювати ще працювали вчора засоби просування, як перестають працювати посилальні, як Яндекс запускає "Мінусинськ", як сайти потрапляють під АГС тощо? Що ми хочемо всім цим сказати. Google і Яндекс не вигідно коли ви просуваєте сайт, ростете у пошуку, а вони на цьому нічого не заробляють. Відчуваєте зв'язок між вашим пошуковим просуванням, на якому пошукові системи не заробляють і контекстною рекламою, на якій вони дуже навіть заробляють? Тобто ми хочемо сказати що пошуковим системам вигідно вас "опускати" в пошуку, щоб ви замовляли у них рекламу у контексті. Інакше за рахунок чого мільйонні штати програмістів Google і Яндекс будуть годувати свої сім'ї, а засновники компаній отримувати величезні дивіденди.

Скільки коштує пошукове просування?

  Просування коштує від нуля до нескінченності. Ми розуміємо, що це не та відповідь, яку ви очікували почути, але це так. Наприклад, ми можете самостійно писати статті для сайту і це буде просування. Ви можете рекламувати свій сайт в соціальній групі і це буде вважатися продовженим. Створіть свій YouTube-канал, розповідайте про свої товари, залишайте посилання на сторінки свого сайту і це також буде вважатися пошуковим просуванням, причому абсолютно безкоштовним.
 Все вище сказані способи безкоштовні і дієві, проте їх недостатньо для повноцінного в класичному розумінні цього слова пошукового просування. Для успішного виходу на переглядаються користувачами позиції в пошуку потрібні:

- Якісні сторінки, що продають Landing page
- Посилання на вас з тематичних авторитетних джерел
- Регулярна висока відвідуваність ресурсу
- Поведінкові фактори
- Внутрішня оптимізація сайту

  І звичайно ж все це коштує грошей. Наприклад професійний копірайт коштує від 1 у.о за 1000 знаків. Посилання з більш-менш авторитетних джерел коштують від 5 у.о. за посилання, разова внутрішня оптимізація від 100 у.о.
Відповідно, щоб просунути один пошуковий запит потрібно написати як мінімум один якісний матеріал на 3000 знаків і купити на нього 5-10 якісних посилань. Виходячи з цих цін, можна прорахувати приблизну вартість пошукового просування свого сайту.

РЕЗЮМЕ

 Незважаючи на всю швидкість і ефективність контекстної реклами ми залишаємося прихильниками повноцінного пошукового просування - SEO. Ми вважаємо, що будь-який сайт - це, перш за все актив, розрахований на довгострокову перспективу, а не сміттєвий пакет, який швидко і ефективно використовують за призначенням. Якщо ви будете ставитися до свого сайту як до сміттєвого пакету, то і пошукові системи будуть відноситься до нього точно так же. Ми вважаємо, що, незважаючи на всі нововведення і часті зміни правил гри, пошукові системи набагато вище цінують якісні джерела і надають їм високі місця в пошуковій видачі, ніж сайтам-вискочок розкручуються виключно контекстною рекламою. Ми також не прихильники категоричної відмови від платної реклами, так як розуміємо, що в силу швидкого реагування на купівельні запити або інформаційні потреби користувачів власники джерел просто зобов'язані своєчасно проводити відповідні маневри.

Оставить комментарий

Заполните обязательные поля отмеченные звездочкой (*)

KIOSEO DIGITAL MARKETING AGENCY
Tel.: +38(050)13-97-555 (Viber, WhatsApp)
mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., , 

  • ПОШУКОВЕ ПРОСУВАННЯ САЙТІВ
  • РЕКЛАМА В ІНТЕРНЕТІ
  • РЕПУТАЦІЯ І ВПІЗНАНІСТЬ
  • ВИРОБНИЦТВО КОНТЕНТУ
  • DIGITAL MARKETING


, ,