Як продавати товари в інтернеті

Користувачі що цікавляться даним питанням швидше за все мають намір почати бізнес в інтернеті. Але питання настільки широкие і містить стільки підпитань, що однозначно і коротко відповісти на нього неможливо. Ми вирішили розбити основну тему публікації на підтеми і розібратися з питанням «як організувати продажу в інтернеті» по частинах, спираючись на реальні запити підприємців при моніторингу цієї теми.

Вибір товару для продажу

 Продавати можна що завгодно. Під час кризи, звичайно, найбільш затребувані товари (послуги), які вирішують проблеми. Але товарами першої / термінової необхідності ринок не обмежений. Останнім часом у зв'язку з перенасиченням ринку товарами традиційного попиту, набирають популярність нові, не розкриті ніші товарів. Ми говоримо про таких групах як: світло-електро товари, трендові предмети побуту (селф-палки, маски для Селфі), екологічні продукти, handmade та інше. Розкриття нових груп товарів свідоцтво того, що теперішній ринок e-commerce висококонкурентний, креативний, динамічний. Позначається вплив молодих підприємців відкривають інтернет-магазини для організації малого бізнесу. Якщо говорити в принципі про теперішню тенденцію у бізнесі, то молоді люди до 25 років зараз воліють організацію власної справи в інтернеті, ніж наймана праця з фіксованим графіком роботи навіть на шкоду заробітку. Власне це один з факторів різкого збільшення кількості інтернет-магазинів і посилення конкуренції у галузі онлайн торгівлі.
Повертаючись до теми вибору товару, ми хотіли б сконцентруватися на основних, може бути, очевидних принципах, але які, з різних причин ігноруються деякими новаторами всупереч здоровому глузду.

  • На товар повинен бути попит. Неможливо продавати товар, який не користується попитом у споживачів. Як виявити товар з попитом? Найпростіший спосіб - подумати про товари і послуги, якими ви користуєтеся самі. В першу чергу це, звичайно, товари першої необхідності або як кажуть група FMCG: продукти, гігієна, косметика, одяг, взуття, гаджети, спорт, дитячі товари. Як перевірити чи шукають товар в інтернеті? Наприклад, у Яндекса є гарний сервіс для визначення популярності запитів в інтернеті, званий «Вордстат». Сервіс показує що і скільки разів шукають люди в інтернеті. Користуватися сервісом досить просто. Наприклад, вас цікавлять споживчі переваги по сегменту «дитячі іграшки». Просто вбийте цей запит в рядок «вордстат» і сервіс розповість вам, скільки разів користувачі шукали дитячі іграшки і що шукали ще з цим запитом. На початковому етапі цієї інформації буде досить для первинного виявлення попиту на товар.

  • Надійний постачальник. Сприятливим є умови ведення бізнесу, коли у вас надійний постачальник або ви самостійно проводите товари і в даному випадку взагалі не залежите від постачальників. Перебої з поставками, якщо такі будуть, дуже негативно відіб'ються на ваших відносинах з покупцями, ви можете втратити постійних покупців. Тому для задоволення купівельного попиту і утримання клієнтів ви повинні постійно на 90% бути забезпечені товарами категорії А і B відповідно до класифікатора АВС-аналізу своїх продажів.
  • Унікальність. Намацати хороший товар, що продається для торгівлі в інтернеті - це тільки половина завдання. Важливо утримати свого клієнта запропонувавши йому унікальні умови співпраці. В іншому випадку крім вас цим же товаром можуть зайнятися або вже займаються інші бізнесмени. Ваш бізнес просто скопіюють і вкрадуть клієнта. Особливість бізнесу в інтернеті в тому, що це не тільки місце рівних і відкритих можливостей. Так, завдяки відкритості вдається побудувати бізнес, але завдяки цій же відкритості бізнес можуть знищити, скопіювати. Додатковою конкурентною перевагою вважатиметься володіння товаром з унікальними властивостями або унікальна клієнтоорієнтована стратегія взаємовідносин з покупцями. В іншому випадку не ваш товар ні ваш бізнес не захищені від плагіату конкурентів.

Як продавати через інтернет

В наш час є маса засобів для організації бізнесу в інтернеті. Найпоширеніший і перевірений спосіб - продаж товару через інтернет-магазин. У свою чергу інтернет-магазин можна відкрити власний, а можна скористатися сервісом як послугою (SaaS). Функціональної різниці між сайтом і сервісом для онлайн-торгівлі практично немає, крім того що за сервіс вам доведеться платити щомісячну або щорічну орендну плату. Вартість оренди в рік приблизно 100-130 у.о. Свій сайт обійдеться 200-400 у.о.
 Але не настільки важливо на якій платформі ви будете продавати в інтернеті скільки то як ви це будете робити. Повірте, відкривши інтернет-магазин на сервісі або запустивши власний ви не отримаєте клієнтів ні завтра ні післязавтра, якщо не застосуєте для стимулювання продажів додаткові засоби просування. Наочно, якщо порівняти інтернет з величезним-величезним супермаркетом, то відкриття власного інтернет-магазину можна порівняти з орендою полички у величезному-величезному супермаркеті. Після запуску інтернет-магазину вам дуже довго доведеться чекати поки до вашого ряду загляне який-небудь покупець і нагнеться у вниз, щоб подивитися, що за товар ви там продаєте. В інтернеті діє той же принцип продажів, що і в реальному магазині - «купують те, що бачать». Тому, якщо ви хочете швидко втиснуться в потік продажів, то вам просто не обійтися без веб-реклами. Якщо ж ви маєте намір освоїти ринок грунтовно, то доведеться займатися і пошуковим просуванням свого ресурсу.

Конкуренція

Вибираючи товар для продажу не забувайте про конкуренцію. Чим високодохідніший товар, тим більше охочих на ньому заробити. У високорентабельних і висококонкурентних нішах вам доведеться дуже туго на старті. Ідеї ​​про пошуковому просуванні і виході у ТОП мови бути не може. Без значних, без дуже значних коштів вам не вдасться піднятися в темі хоча б на прийнятний ТОП 10. А реалістичний сценарій такий, що ви спалите величезний бюджет на рекламу (контекстну, тізреную) і не факт що відіб'єте її продажами. Адже конкуренція в інтернеті обумовлена ​​не тільки позиціями в пошуку, а сервісами, які надає компанія, її авторитетом, впізнаваністю на ринку, ціновими гарячими пропозиціями і т.д.
 На даний момент в висококонкурентних темах можна «виїхати» або на вузькоспеціалізованої товарній групі, або яким-небудь монобрендовим товаром в якому ви будете Цар і Бог. Про що мова? Наприклад, ви хочете заробляти на висококонкурентному темі «продаж смартфонів». Ну що ж, це прекрасно. Пробиваємо тему. Забиваємо в пошук «купити смартфон» і дивимося результат. Вся перша сторінка пошуку представлена ​​списком магазинів з продажу техніки з багатоканальної системою збуту. Але якщо ви звузите свій запит до «корейські смартфони» або «рожеві смартфони» шанси позмагатися з гігантами ТОПу Є!
  У бізнесу немає певних правил. Все на чому можна заробити є бізнесом. Ви є коммерасном, якщо у вас виходить заробляти в інтернеті або поза ним. Але в будь-якому випадку спробуйте, якщо ще не намагалися освоїти методику продажів через інтернет, так як саме інтернет на даний момент є найзручнішим, найшвидшим і відкритим комунікатором продавця і покупця.

KIOSEO DIGITAL MARKETING AGENCY
Tel.: +38(050)13-97-555 (Viber, WhatsApp)
mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., , 

  • ПОШУКОВЕ ПРОСУВАННЯ САЙТІВ
  • РЕКЛАМА В ІНТЕРНЕТІ
  • РЕПУТАЦІЯ І ВПІЗНАНІСТЬ
  • ВИРОБНИЦТВО КОНТЕНТУ
  • DIGITAL MARKETING


, ,