Управління репутацією в інтернеті - PR

Що таке PR

 На даний момент в інтернеті можна знайти дуже багато визначень PR, але ми не стали шукати найточніше, а даємо з нашої точки зору саме релевантне щодо поточного часу:
 PR (Public Relations) - в перекладі з англ. - суспільна думка. Публічна, відкрита діяльність, спрямована на поширення в суспільстві інформації з метою формування позитивного або негативного думки про особу, компанії, товар, послугу.
 Як правило, піар формується навколо особистостей або корпорацій з метою вилучення подальшої вигоди від набраного «ваги» в суспільстві.
 PR в інтернеті і поза інтернетом не існує в чистому академічному вигляді. Всі, хто займається, PR так чи інакше використовують свої «фірмові» фішки, тому що якісний піар - це мистецтво, постійний пошук, креатив.
 Існує білий і чорний PR. Відмінність першого від другого у способі просування. Перший спосіб в основному базується на формуванні образу «Я хороший», другий спосіб на «Він поганий». Найбільш яскравими прикладами застосування білого і чорного піару в країнах колишнього СРСР є політичні арени, які загострюють пристрасті в передвиборні періоди. У нашій статті ми б не хотіли зачіпати політичний піар, але із задоволенням розповімо про піар в інтернеті.

Для чого потрібен PR в інтернеті

 В наш час Інтернет є серйозним каналом комунікації. Частина людей, особливо молоде покоління (16-35 років) з усіх інформаційних каналів віддають перевагу саме Інтернету замість газет, журналів, телебачення. Це не дивно. По-перше, це зручно - знайомиться з інформацією, коли у тебе є час. По-друге, вибірково - отримувати інформацію з тих джерел, яким ти довіряєш або які тобі подобаються. По-третє, є одна річ, яка дуже вигідно відрізняє інтернет від всіх інших джерел інформації - можливість отримувати фідбек користувачів за допомогою системи коментарів. З огляду на все перераховане вище, багато компаній і особистості впритул займаються піаром в інтернеті.
 Управління репутацією - заняття не просте. Брехня, двозначність сказаного дуже швидко викриваються, в силу того що факти в інтернеті дуже легко перевірити. Але є і зворотня сторона медалі - поширення завідомо неправдивої інформації, з метою зіпсувати репутацію конкурента, опонента тощо.
Які методи управління репутацією доступні практично всім користувачам мережі?

1. Сайт компанії. Сайт є основним засобом взаємодії компанії з інтернет-спільнотою. Офіційний сайт повинен бути вашим обличчям і рупором в інтернеті. Він повинен вас рекламувати, захищати від випадів конкурентів, працювати з покупцями. Якщо вас втягують в будь-якої скандал, неприємності, на сайті повинні бути опубліковані відповідні спростування або роз'яснення. Що стосується самого якості сайту, як ресурсу, то він, безумовно, повинен бути легким для сприйняття, з добре продуманим юзабіліті. Вебмастера рекомендують з цього приводу оновлювати дизайн сайту кожні 5-6 років, щоб бути сучасним і цікавим. На сайті компанії або громадської організації обов'язково повинна бути форма зворотного зв'язку для комунікацій і збору скарг. Так, саме збору скарг. Деякі не надають цьому значення, але західні компанії давно зрозуміли, що збір скарг і негативу клієнтів набагато дешевше робити на власному сайті, ніж відшукувати і спростовувати по всьому інтернету. Тому всіляко сприяють і навіть заохочують співробітників за зібрані звернення. Згадаємо також, що сайт компанії, якщо це продає компанія, потребує пошуковому просуванні і постійному утриманні позицій в пошуку. Це свого роду авторитет сайту в очах відвідувачів. Який висновок зробить користувач про успішність і надійність вашої компанії, якщо він знайде ваш сайт на 10-й сторінці пошуку? ТИЦ і PR сайту також в даному випадку відіграють не останню роль. Високі показники того і іншого говорять про те що сайт компанії досить давно живе в інтернеті, компанія розвиває і піклується про свій сайт. Наприклад, сайти з нульовим ТИЦ, які заявляють про себе як про старожилів ринку, швидше за все, лукавлять. Такий технічний нюанс, здавалося б, який має відношення тільки до SEO, може також бути корисний менеджерам і керівникам, так і простим покупцям при виборі партнера для співпраці або продавця в інтернеті.
 Просимо не плутати PR (public relations) і PR (Page Rank) від компанії Google. Це різні речі, що не мають відношення до один одному. Перше - це діяльність, друге - авторитет сайту в інтернеті за версією Google.

2. Соціальна активність в інтернеті. Завданням PR є публічне сповіщення якомога більшого числа людей про діяльність компанії. Власне для цього дуже добре підходять соціальні мережі і соціальні медіа. За допомогою соціальних сторінок і груп можна публікувати новини і пропозиції компанії, викладати відеоролики і фотографії, не перевантажуючи корпоративний сайт таким чином «важким» медіа-контентом. Також не слід забувати про людські вподобання. Припустимо є користувачі, у яких немає бажання кожен день заходити на ваш сайт для того щоб дізнатися, чи з'явилися якісь «смачні пропозиції». У свою чергу вони підписані на новинну стрічку вашої компанії в соціальній мережі і між справою готові переглядати деякі надходять від вас пропозиції. Таким чином користувач не виходячи за звичні рамки віртуального комфорту отримує оповіщення від вашої компанії.
 Багато в соціальному маркетингу роблять помилку. Дуже часто постять різні пропозиції, фотографії та інший контент, а просто кажучи, займаються СПАМом в рекламних цілях. Це ніякий не PR. Це зловживання лояльністю передплатників. Чи не рекомендуємо переходити межу розумного і дуже часто впроваджуватися в особистий простір своїх передплатників. 2-3 новини в день - оптимальний обсяг інформаційного контенту для піару в соціальних мережах. Важливо пам'ятати, що ваша компанія не єдина в інтернеті, і що ви не володар бренду Apple, який апріорі в будь-якому обсязі зацікавить своїх споживачів.

3. Відгуки. Відгуки в інтернеті - специфічна річ, яка має пряме відношення до репутації компанії. Ми вже говорили про те, що вигідніше мати на своєму сайті систему відгуків, якусь «книгу скарг», в якій користувачі будуть вихлюпувати свій негатив. Набагато складніше йде справа з пошуком і усуненням негативних відгуків на чужих сайтах. Особливість даного методу піару в тому, що відгуки випадкових користувачів в інтернеті сприймаються іншими користувачами дуже навіть за правду. І почасти в цьому є частка істини, з огляду на те що більшість користувачів інтернету впевнені в тому, що якійсь людині немає сенсу говорити неправду або поширювати наклеп в інтернеті про вас або вашої компанії. Але таке дуже навіть може бути. Перерахуємо групи отзивніков:
- Незадоволені сервісом користувачі - реальні клієнти вашої компанії, які незадоволені зазначеними послугами або купленими товарами або ін. Взаємовідносинами.
- Пріплаченние відгуки - метод чорного піару, коли ваш сайт, вашу компанію цілеспрямовано чорнять в інтернеті.
- Нудьгуючі блогери - не покупці і не чернушніков, а просто люди, які пишуть десь щось паскудненьке про вашу компанію, з метою повеселитися або з метою заробітку.
 Потрібно розуміти одну просту річ - те, що потрапило один раз в інтернет, потрапило в нього назавжди.
 На даний момент деякі холдинги, великі компанії, політичні діячі містять цілі штати так званих інтернет-військ або тролей, які за вказівкою залишають по всьому інтернету замовні відгуки та коментарі, впливаючи таким чином на громадську думку. Протистояти цілій армії чернушніков, у вас звичайно, не вийде, але впорається з певним обсягом негативу в мережі і сформувати образ про себе як про надійного, клієнтоорієнтованої компанії цілком реально.

PR заходи

 Позитивний образ компанії за допомогою мережі формується не сам по собі. Про те, що у вашій компанії проходять акції, розпродажі, про те, що ви дбаєте про бездомних котиків і займаєтеся іншими соціально-важливими гуманітарними питаннями, повинні знати не тільки ви, а й суспільство. Це і є PR, це і є громадська думка, образ компанії. Розповідайте про себе якомога більше позитивного за допомогою соціальних мереж, контекстної, баненной реклами, новинних стрічок. Влаштовуйте в соціальних мережах акції для постійних передплатників, викладайте в YouTube відео, про те, як навесні весь ваш колектив висаджував саджанці дерев в парку. Займайтеся безкоштовно навчанням і консультацією соціально-малозахищених верств суспільства.
 PR - це не одноденна акція з роздачі рекламних листівок. PR вимагає ретельної організації та продуманої стратегії, щоденного копіткої праці.
 Якщо ви точно не впевнені чи потрібен вам публічний образ, чи готові ви боротися за нього в мережі - не тратте час даремно. Для багатьох дрібних і середніх компаній для успішної роботи досить бути просто знайденими і понять в інтернеті.

KIOSEO DIGITAL MARKETING AGENCY
Tel.: +38(050)13-97-555 (Viber, WhatsApp)
mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., , 

  • ПОШУКОВЕ ПРОСУВАННЯ САЙТІВ
  • РЕКЛАМА В ІНТЕРНЕТІ
  • РЕПУТАЦІЯ І ВПІЗНАНІСТЬ
  • ВИРОБНИЦТВО КОНТЕНТУ
  • DIGITAL MARKETING


, ,