Ключові показники ефективності сайту


Інтернет зараз для багатьох бізнес. А бізнес, як відомо, не може розвиватися сам по собі. Йому потрібно приділяти увагу, контролювати, розвивати, оцінювати. Про оцінку бізнесу в інтернеті ми хочемо розповісти в даній публікації - онлайн магазинах, корпоративних сайтах, порталах і т.д.

KPI

В силу новизни поняття KPI, та ще й KPI для сайту, ми вирішили підготувати наших читачів і трохи разбраться в термінології, а вже після з'ясувати, що для вашого сайту можна вважати ефективністю.
KPI - ключові показники ефективності якого-небудь проекту, які мають не завжди фінансовий показник, але відображають важливі для проекту якісні показники протікають процесів. Наприклад:
1. Для ресторану - середній час обслуговування замовлення
2. Для мобільного оператора - площа покриття мережі
3. Для супермаркету - кількість відвідувачів в ранковий час
Прикладів KPI може бути безліч. Як правило, для кожної компанії показники індивідуальні.
KPI сайту - ступінь популярності сайту в мережі, конвертована в досягнення основної мети ресурсу.

Показники ефективності сайту

1. Відвідуваність. Один з головних показників ефективності. Отримати якомога більшу кількість відвідувачів на сайт - головне завдання власника і оптимізатора ресурсу. Чим більше відвідувачів, тим більше вірогідність звернень, установки контакту, продажів. Достатня кількість візитів свідчить також про те що сайт добре індексуємо пошукачами, а тема ресурсу затребувана в інтернеті. Додатковим показником якості ресурсу є постійні відвідувачі, тобто ті, які повторюють свої візити через певний проміжок часу. Статистику про відвідуваність та інших показниках збирають за допомогою лічильників та спеціальних веб-інструментів для оптимізаторів: LiveInternet, ЯндекМетріка, GoogleAnalitics і т.д.

2. Звернення (ліди). Якщо у вас комерційний сайт, то перш ніж щось продати необхідно встановити зв'язок з покупцем. Будь-які звернення з сайту (листи, дзвінки) є лідамі, тобто комунікацією. Наявність лидов свідчить про те що ваші товари, послуги конкуренти, цікаві користувачам серед інших аналогічних в інтернеті. Відсутність або мала кількість свідчить про зворотне. Від 1 до 4% звернень від загального числа відвідувачів є нормою.

3. Час перегляду сторінок. Нормальним вважається перегляд сторінки більш 15 секунд. Все що менше - вважається відмовою. Відмови від перегляду сигналізують про те, що інформація на сайті не релевантна запитом. Причини: інформація застаріла, нерозкрита тема, погано оформлена сторінка і т.д. В принципі потрібно прагне давати якісну інформацію або не створювати публікацію зовсім. Низькоякісним контентом можна більше нашкодити ресурсу, опустившись в позиціях пошуку. Але не варто занадто переоцінювати важливість даного показника, оскільки поведінка користувачів непередбачувано. Приміром, відмовою будуть вважатися відкриті у вкладках сторінки з пошуку, до перегляду яких користувач може не приступити через задоволеності перегляду перших двох джерел з черги.

4. Кількість внутрішніх переходів. Навігація користувача щодо сайту розглядається пошуковими системами як показник зручності сайту для людини. Кожен додатковий клік заробляє додаткові бали для сайту. Ваше завдання "катати" відвідувача по сайту як можна довше. Хороших показників внутрішніх переходів не добитися без якісного юзабіліті сайту.

5. Географія відвідувачів. Припустимо ви продаєте "твердопаливні котли" з установкою. Чи має сенс просувати свою продукцію в сусідніх областях, якщо ви займаєтеся установкою котлів тільки в місті в якому перебуваєте. Ні. Але! Ви не повинні забувати про поведінкових факторах та їх впливу на пошукову видачу. Корисний матеріал про економічність "твердопаливних котлів" буде цікавий користувачам незалежно від фізичного місця розташування. Нехай інформацією з вашого сайту цікавляться всі користувачі мережі, хоч з ПАР, тому що інтерес користувачів незалежно від регіону підніме рейтинг вашого сайту в пошуковій видачі і в тому числі у вашому регіоні, що безумовно зближує вас з вашим прямим клієнтам. Так би мовити "Купуємо всіх, щоб продати тільки своїм".

6. Пошукова видача. Для того щоб перевірити, які сторінки видає пошуковик по вашому сайту достатньо ввести в рядок пошуку "site: імясайта.com" без лапок. Після введення цього запиту відобразяться всі сторінки проіндексовані пошуковою системою. Як ви розумієте чим більше проіндексовано сторінок в пошуковій видачі тим краще. Важко домогтися гарного відвідування сайту без пошукової видачі, тому що саме з пошукових систем генерується 90% вашого трафіку.
Пошукова видача залежить від безлічі факторів: цінності інформації, насичення інтернету темою, відносини пошукачів до вашого сайту і т.д. Одне відомо точно - пошукові системи прагнуть видавати найбільш якісний контент. До цього ви і повинні прагне.

KIOSEO DIGITAL MARKETING AGENCY
Tel.: +38(050)13-97-555 (Viber, WhatsApp)
mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., , 

  • ПОШУКОВЕ ПРОСУВАННЯ САЙТІВ
  • РЕКЛАМА В ІНТЕРНЕТІ
  • РЕПУТАЦІЯ І ВПІЗНАНІСТЬ
  • ВИРОБНИЦТВО КОНТЕНТУ
  • DIGITAL MARKETING


, ,