Корпоративна соціальна відповідальність - стиль сучасних компаній


Що таке корпоративна соціальна відповідальність?

Дайте відповідь, будь ласка, собі на питання, якої з двох фармацевтичних компаній ви воліли б придбати вітаміни при відносних рівних цінах, знаючи що:
• Компанія А дуже успішна на ринку, тому що виробляє якісну продукцію.
• Компанія Б також дуже успішна на ринку, тому що виробляє якісну продукцію, але також за рахунок своїх фінансових можливостей брала участь у будівництві перинатального медичного центру "Мама і дитина".
Корпоративна соціальна відповідальність (КСВ) - діяльність компанії, безпосередньо не пов'язана з основним видом діяльності, спрямована на формування всередині компанії філософії згуртованості колективу компанії навколо позитивних, добрих громадських діянь, а також формування публічної думки про приналежність компанії до числа небайдужих до суспільних питань і соціальним проблемам.
 Звичайно ж дотримуватися культури КСВ можуть компанії з високою прибутковістю, оскільки сама діяльність має на увазі інвестиції в різні сфери суспільного життя людей: медицина, освіта, безпека, допомога переселенцям, постраждалим, волонтерство і інше. Інвестування носить добровільний характер і напряму не пов'язане з отриманням прибутку від діяльності.
Непрямі інвестиції - вид вкладення в сфери діяльності, безпосередньо не пов'язані з основною діяльністю компаній, метою яких є отримання вигод у майбутньому періоді.
 На перший погляд здається дивно, чому успішні комерційні компанії, які успішні завдяки вмілому управлінню займаються благодійною та іншої громадською діяльністю без гарантії повернення витрачених коштів. Розглянемо головні цілі корпоративної соціальної відповідальності.

Чому компанії дотримуються КСВ?

 1. Перша і найголовніша причина - PR (Public Relation - громадська думка). Громадська думка - дуже важливий показник, що відображає ставлення людей до компанії. Великий бізнес, націлений на довгострокову присутність на ринку дуже добре розуміє, що громадська думка - не хліб в магазині, який можна купити і роздати всім нужденним. PR не заробляє за день або за рік. КСВ - це довгострокова діяльність на постійній основі, спрямована на видобуток безцінного накопичувального активу, який у перспективі може забезпечити:

- Лояльність споживачів до торгової марки
- Впізнаваність
- Повагу

 Політична ситуація, економіка, переділ, рівень життя - всі ці показники так чи інакше впливають на прибуток компанії. Але в кінцевому рахунку тільки споживач відіграє ключову роль, голосуючи ЗА "бренд" компанії своїм гаманцем.
Наведемо кілька прикладів КСВ серед компаній світу та України:
1. ІТ компанія "Google". Програма - збір коштів для біженців, які приїхали в Європу у результаті військових дій в Сирії. За час дії програми користувачі перерахували 10 млн. євро. Засоби перенаправлені 4-м міжнародним організаціям, що надають допомогу біженцям.
2. Мережа заправних станцій "OKKO". Програма - підвищення обізнаності населення, водіїв, учасників дорожнього руху про безпеку на дорогах і наслідки порушення правил. Креативний підхід програми, з емоційними, що привертають уваги персонажами "Благунчікамі" на банерах і постерах привернув увагу аудиторії, за допомогою установки психологічного зв'язку, а не за допомогою традиційних залякувань.
3. Фонд "Пінчук Foundation". Програма - створення ряду сучасних перинатальних центрів для проведення складних пологів.

 Завдання компаній, що займаються КСВ донести суспільству інформацію про себе як про компанію, що займається не тільки зароблянням грошей у власних інтересах, а й вважають за потрібне віддавати частину прибутку на благо всього суспільства.

2. Чесні, добрі наміри зробити навколишній світ кращим, красивішим, безпечнішим.
Дійсно є люди, яким заробіток грошей на якійсь стадії вже не приносить морального задоволення. Загалом-то, яке може бути задоволення від цифри з великою кількістю нулів на банківському рахунку. А на "той світ" гроші, як кажуть, з собою ще ніхто не забирав. Залишається одне - залишити після себе Ім'я.
 Якщо ви не полководець, не режисер, не письменник, то наврядче світ занесе ваше Ім'я у книгу пам'яті. Але ви багата людина, і у вас є можливість стати меценатом зйомок фільму, будівництва лікарні, екологічного проекта тощо.
Самі затребувані галузі у світі для мецената:

- Екологія
- Безпека
- Відновлювана енергетика
- Освіта
- Охорона здоров'я
- Харчування

 Закордонні компанії вже давно прийшли до висновку про необхідність культури КСВ. Українські компанії поки що тільки починають усвідомлювати цю необхідність, але поступово приходять до висновку про необхідність заняття громадськими проектами.
 Для зарубіжних компаній давно вважається гарним тоном, якщо компанія займається КСВ. Це означає, що, по-перше компанія фінансово стійка (інформація для інвесторів), по-друге, то що їй не наплювати на громадську думку, а значить вона має намір залишатися на ринку і розширятися.
Зростайте у своїх власних очах і в очах суспільства разом з культурою соціальної відповідальності.

Успіхів Вам і Вашому бізнесу!

 

KIOSEO DIGITAL MARKETING AGENCY
Tel.: +38(050)13-97-555 (Viber, WhatsApp)
mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., , 

  • ПОШУКОВЕ ПРОСУВАННЯ САЙТІВ
  • РЕКЛАМА В ІНТЕРНЕТІ
  • РЕПУТАЦІЯ І ВПІЗНАНІСТЬ
  • ВИРОБНИЦТВО КОНТЕНТУ
  • DIGITAL MARKETING


, ,